Nederlands Tijdschrift voor Natuurkunde

Minervaprijs voor druppelonderzoek

Foto: Marieke de Boer

NTvN 91-12

Het december 2025/ januari 2026 nummer is uit!

Luisteren naar neutrino’s

Lees in het december 2025/ januari 2026 nummer over deze detectoren die in de diepzee gaan luisteren naar neutrino's (foto: Nikhef).

Vorige Volgende

Artikel

Minervaprijs voor druppelonderzoek

Gepubliceerd: 1 February 2025 13:00

Hanneke Gelderblom, universitair docent aan de faculteit Technische Natuurkunde van de TU Eindhoven, heeft de Minervaprijs 2024 gewonnen. De Minervaprijs is bedoeld voor jonge, veelbelovende vrouwelijke of non-binaire natuurkundigen in Nederland, die uitblinken in een natuurkundig vakgebied, experimenteel en/of theoretisch.

Auteur: Marieke de Boer

“Hanneke heeft baanbrekende en buitengewone bijdragen geleverd aan het begrip van de verdamping van colloïdale druppels vanaf oppervlakken, van het bevriezen van druppels en van de fragmentatie van dunne vloeistoflagen, door middel van theorie, experimenten en numerieke simulaties. Voor alle drie de onderwerpen heeft Hanneke belangrijke fundamentele vragen opgelost. Alle drie de onderwerpen hebben uiterst interessante toepassingen in de hightechindustrie, namelijk in inkjetprinten, diagnostiek en in euv-lithografie.” Aldus Detlef Lohse, hoogleraar Physics of Fluids aan de Universiteit Twente en destijds de promotor van Hanneke Gelderblom, die haar afgelopen jaar voordroeg voor de Minervaprijs.

Lees het volledige interview in het februarinummer of klik hier